Keskaeg
Registreerida saab siit või log in nupu alt, valides registreeri!

Keskaeg

Interneti põhine rollimäng, mille tegevus toimub keskaegse maailma rüütlite ja aadlike seas.
 
PealehtCalendarKKKOtsiLiikmete nimekiriKasutajagrupidRegistreeriLogi sisse
Kõigil kasutajatel on kohustus võtta administraatoriga ühendust oma seisuse suhtes, et ma saaksin selle ära määrata!

Share
 

 Seisused

Go down 
AutorTeade
Queen Guinevere
Admin
Queen Guinevere

Postituste arv : 71
Join date : 12/03/2010
Age : 27

Iseloomustus
Vanus: 17
Seisus: Kuninglikust soost
Parim omadus: Lahkus

Seisused Empty
PostitaminePealkiri: Seisused   Seisused Icon_minitimeLaup Märts 13 2010, 12:42

Kuninglikust soost - Kuninglikku päritolu isik. Hetkel kuuluvad siia Leedi Guinevere ja Lord Arthur. Kuninga koht pole igaühele täitmiseks mõeldud, selle valiku kasutaja koha pealt teen mina,

Lord - Printsi või kõrgema feodaali ehk suurmaaomaniku eesnimetus. Lordiks saada on keeruline ja selleks peab olema kõrgelt kogemusi ja teadmisi.

Sir - Kõrgemast soost rüütel. Enamasti ka Ümarlauas. Soovi korral tuleb admin'iga läbi arutada. Kui on olemas teadmised, siis on võimalus Sir'iks saada.

Rüütel - Tavaline rüütel, kes on kuninga poolt tiitli saanud. Admin'iga tuleb ka see tegelaskuju läbi arutada, kuna tegu on siiski rüütliks löödud isikuga.

Ametnik - Arstid, apteekrid, rahahoidjad ja muud tähtsamal kohal olevad ametid. See on vabalt valitav. Kui soovite töötada õukonnas, siis admin'ile pm. Eeldusteks on teadmised valitud ameti kohta.

Kannupoiss - Õpipoiss, kellest saab rüütel. Tuleb kokku leppida mõne rüütliga (soovitatavalt Sir'iga) et too teid õpetaks. Õpetuse läbides lüüakse teid rüütliks.

Teenija - Lossi tööline. Ei oma hääleõigust. Tuleb samuti admin'ilt luba küsida, et töötada lossis. Teenijatel on võimalik olla ka nuhk vaenlaste poolel, kuid kui see välja tuleb, ootab teid surm.

Talunik - Talupidaja, kes maksab riigile makse ja allub feodaalile. Ei oma hääleõigust. Peamiselt käiakse turul oma kaupa müümas, vajaduse korral kuningalt laenu küsimas. Enamjaolt õukonda ei sattu, välja arvatud turniiridel pealtvaatajana. Kuid turniirid maksavad ning mitte igal talunikul pole selleks piisavalt kulda.

Tavakodanik - Tavaline linnakodanik, kes võib tegeleda vabalt valitud alal. Ei oma hääleõigust. Kodanikel on esinduskogud, kes nende huve kaitsevad. Kõige levinum seisus. Kodanikud võivad elada oma tavapärast elu, mis ei pea üldse puutuma riigiasjadesse. Jõukamate kodanike puhul (neid on väga vähe) võite sattuda hea õnne korral ka õukonda. Kodanikud on samuti õukonnas peetavatele turniiridele pealtvaatajaks oodatud.

Ori - Raske töö tegija. Ei oma kodanikuõigusi. Allub oma omanikule ning ei ole oodatud mingisugustele seltskonnaüritustele. Enamasti on päritav seisus.

Vaimulik - Kõrgem seisus. Siia alla kuuluvad kõik vaimuliku võimu esindajad (preestrid, piiskopid) kui ka nunnad ja mungad. Preestritel ja piiskopidel on head suhted kuningliku perega. Nemad on õukonda ja kuningalossi oodatud. Munkadel ja nunnadel peab olema põhjus ja abti või abtsissi luba õukonna külastamiseks.

Tööline - Käsitöölised, kaupmehed, valvurid, uksehoidjad.. Kui soovite tööd õukonnas, samuti pm admin'ile.

Meelelahutaja - Õukonnanarrid, muusikud, tantsijad.. Enamasti töötavad turuplatsil, linnaväljakul või lossihooviplatsil. Viimase korral tuleb saada kuninga või kuninganna luba, et õukonda siseneda.

Aadlikupreili - Rüütli südamedaam, enamasti jõukamate riigiametnike tütar.

NB! Seisuse määrab admin. Osades seisustes on võimalik kõrgemale tõusta. (Kannupoisist võib saada Sir, talunik võib asuda tööle õukonnas)
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://keskaeg.forum.co.ee
 
Seisused
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Keskaeg :: Foorumist :: Tutvustus-
Hüppa: